Malatya 6 şubat tarihinden itibaren kan kaybediyor ! Şehirde gencinden,yaşlısına, esnafından,memuruna dillerden pelesenk olmuş tek cümle var !


“NE OLACAK NE YAPACAĞIZ “
 İnsanlar bina yıkımlarını izlerken bile acı çekiyor, sürekli yaşanan ve sürekli devam eden depremler vatandaşlara deprem acısını unutturmuyor. Her sarsıntıda o kara gün geliyor akıllara umutsuzluk çaresizlik içerisinde yine başa dönüyor ve hayat tekrardan sorgulanıyor.
Sahiden ; şimdi ne olacak ?


Tüm uyarılara ve cezai işlemlere rağmen enkaz yerinde yapılan ayrıştırmaların sürmesinden başlayalım. Yıkımların kontrolsüzlüğünden , Ulaşımın neredeyse işkenceye dönüşmesinden, içme sularının hala tedirginlik Vermesinden ,Esnafın fırsatçılıklarından halkın zorluklarından ve sabrının bitişinden. şehirde hat safhada oluşan asayiş haberlerinden bunlara rağmen yeterli önlem ve denetlemenin olmadığından . Haykıran halktan bahsedelim.


Malatya’nın çehresi değişmiyor Malatya çürüyor göz göre göre çürümesine göz yumuluyor sokaklar çürük kokuyor artık bunların sonu ne zaman gelir? İnsanlar vazifesini ne zaman yapar ?Bilinmez kan kaybediyor ilimiz gün geçtikçe göç veriyor ,her geçen gün biraz daha azalıyor insan sayısı mecburiyetten gittiğinin farkındayız tabii ki ancak kalanların da gözü yaşlı deprem felaketinin ardından diğer illerden gelen göçlerin kaçak göçmenlerin haddi hesabı yok Siyasilerin devlet büyüklerimizin artık kendi öngörülerini ve şahsi çıkarlarını bir kenara bırakıp memleket için insanlık için halkı için çalışmaya davet ediyorum .Seçim çalışmalarının sessiz sedasız usulüne göre insanların acısına dokunmadan ,umutlarını çalmadan yapılmasını diliyorum. malatya'da simalar değişiyor insanlar değişiyor tek değişmeyen ve artarak devam eden şey umutsuzluk çaresizlik malatya'nın bizlere  ihtiyacı var malatya'nın her zamankinden daha fazla sizlere ihtiyacı var dik durarak göğüs gererek ayağa kalkma vakti geldi de geçiyor bile memleket bizim memleketimiz hep birlikte güçlenecek daha güzel şekilde yaşamaya devam edeceğiz, memleketimi terk etme!