Yaklaşık 20 yıldır basın sektörünün içindeyim. İlçemizin güzelliklerinin tanıtımına katkı sağladığım gibi sorunlarının da takipçisi oldum; olmaya da devam edeceğim. Değerli hemşerilerim İlçemize yapılan hizmetler beni nasıl mutlu ediyorsa yapılmaması da o kadar üzüyor! Bir Darendeli olarak “Benim ilçem neden yeterli hizmeti alamıyor” diyorum.

Ağılbaşı’na gidelim büyükşehir ve Darende belediyesinden ne hizmet almış? Yeniköy’e gidelim ne hizmet almış? İnanın kanalizasyon yollara akıyor; Kanalizasyon pisliği bir derede gölet olmuş! Hacılar Mahallesi’nde yolda heyelan oldu; aylar geçti bir çalışma yok! İnanın Sandıkkaya Mahallesi, Uluveren mevkiinde kanalizasyon yok! Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ve Darende Belediyesi’nin hiç uğramadığı mahallerimiz var. Bu mahallelerin ismini tek tek yazabilirim. 

İlçe merkezine 17 kilometre mesafede olan Kurudere, hep unutuldu. Elli yıl öncesiyle kıyaslarsak sadece elektrik gelmiş. Başka köye gelen olmuş mu derseniz? Seçimlerde sandık görevlisi ve elektrik saatlerini okumaya görevli gelmiş. Başka gelen yok! 

Kısacası biz her mahallemize hizmet istiyoruz! Peki, şimdiye kadar gelmemiş olan hizmet gelir mi, diyecek olursak; ben “Umudum Alican Bozkurt” diyorum. Neden mi? Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er ile olan dostluğunu öğrendim ve “çok şükür” dedim. Alican Başkanın “Önceliğimiz hizmetin gitmediği mahallelerimiz olacak” demesi, beni çok umutlandırıyor. İnşallah, kazanan Darende ve hizmetleri ile anılan Alican Bozkurt olur.

DARENDE’DE GAZETECİ OLMAK ÇOK ZOR

Değerli hemşerilerim Darende’de gazeteci olmak son yıllarda o kadar zorlaştı ki anlam veremiyorum. Darende’de görev yapan üç gazeteci var. Bu gazetecilerin az da olsa gelir kapısı haberlerdir. Haber yaparsa ekmek parası kazanacak ama maalesef kurum ve kuruluşlar haber değeri taşıyan konularda bizlerden uzak duruyor. Darende’de basın haber konusunda neden desteklenmiyor? Darende haberleri ulusal basında birçok ilden daha fazla yer alıyor ve daha ileri. Benim yeni başladığım www.darendepostasi.com şuan itibariyle 100 binlere ulaştı. Biz sadece haber konusunda yetkililerimizden destek istiyoruz!

KİRACILAR BİRAZ DAHA SABIR

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli asrın felaketi olan deprem 11 ilde binlerce insan kaybına neden olurken, binlerce de ev yıkıldı. Allah o günü bir daha yaşatmasın! İlçemizde can kaybı yaşanmasa da yaklaşık bin 700 konuta hasarlı raporu verildi ve birçoğu da yıkıldı. Bunu fırsata çevirip 2-3 bin olan kiraları 7-8 binlere çıkaran, ev sahiplerimiz oldu. Bu konuda oldukça mağdur olan kiracılar, gözünüz aydın! Darende’de her yerde inşaatlar yükseliyor. TOKİ konutlarının, kasım ayında teslim edileceği düşünülürse, Darende’de konut sorunu kalmayacak. Kiracılara biraz daha sabır derken, imarın önünü açan Darende Belediye Başkanı Alican Bozkurt’a teşekkür edelim.