Bölgesel amatör ( BAL ) liginin derbisi olan maçta lider; 12. Bingöl Spor’a evimizde ilk mağlubiyetini tattırdık. Bu anlamlı galibiyet tüm efsane Malatyasporlulara armağan olsun.

Aslında maç daha başlamadan saha da görevli güvenlik güçlerinin yedek kulübelerinin bile neresi olacağının kararını vermesi mantık olarak iyi bir fikir değildi. Haftalardır Malatyaspor’un kullandığı yedek kulübesinin bu maçta; Bingöl spor taraftarının hemen önündeki kulübede bulunmasını istemeleri yerinde bir karar değildi. Zaten bunun sonucunu maçın bitiş düdüğü ile görmüş olduk. Devre arası taraftarlar arasında yaşanılan sözlü atışmanın sonucunda; Bingöl spor taraftarının olduğu alana giderek misafir perverliğinin gereğini yapmaya çalışan; Derebeyleri taraftarları dernek başkanına emniyet güçlerince yapılan karşı koyma gerginliği daha da arttırdı.

Serdar başkan ısrarla arkadaşlarla konuşacağım başlarındaki bizim arkadaşımız sakin olmaları konusunda bırakın konuşayım demesine rağmen engellenip itilip kakılmasını gördüğümde çok üzüldüm. Taraftarların başında ki kişiler model olarak tanınırlar. Sonuçta oynanan futbol olunca bu kadar gerginliğe hiç gerek yoktu. 60. Dk dan itibaren maçın hakeminin olur olmaz sürekli ; Bingöl spor lehine düdük çalması Malatyaspor yedek kulübesine sık sık müdahale etmesi olmadı. Takımımızı 10 kişi bırakmasına rağmen sonuçta komşu iki il arasında ki bu güzelim maçı stresli hale getirmemeliydi. Maçın bitiş düdüğü ile birlikte; Bingöl spor taraftarlarının olduğu yerden tribünlere ve Malatyaspor yedek kulübesine atılan taşlar kaç kişinin yaralanmasına neden oldu. Özellikle futbolcu bir kardeşimizin eşinin başına isabet eden taştan dolayı yaralanması beni çok üzdü.

Misafir takıma ayrılan alandan dışarıya nasıl çıktılar orada bulunan taşlarla nasıl hem taraftarların olduğu alana hem de saha içerisinde bulunan Malatyaspor yedek oyuncularını taşlayarak istenmeyen olaylara sebep verdiler. Daha sonra gelen takviye güçlerin müdahalesi üzerine her iki takım tarafları birbirlerinden uzaklaştırıldılar. Bu galibiyet efsane; Malatyaspor için ilaç oldu ama insanların yaralanmaları bu galibiyete gölge düşürdü. Malatyaspor bu ligde bende varım sonuna kadar da mücadele edeceğim dercesine çıktı oyununu oynadı. Başta kulüp başkanı teknik heyet, futbolcular ve taraftarlar bu lig sonunda hep beraber güleriz.