Bu ay yapılacak CHP Malatya İl kongresi öncesi, iş insanı Yunus Gök başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile kongrede aday olduğunu açıklayan Yunus Gök, 100. yılında partilerini iktidara taşımak için büyük bir çaba ve gayret sarf edeceklerini söyledi.
 Malatya olarak çok zor günlerden geçtiklerini belirten Gök, "6 Şubat’ta ve daha sonrasında yaşadığımız depremlerden sonra Malatya’mız ekonomik sıkıntıların üstüne daha da büyük bir buhranın içine girmiştir" dedi.
 2023 yılının kendileri için büyük bir anlam taşıdığına da dikkat çeken Gök, "Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamaya hazırlandığımız şu günlerde partimizi daha ileriye taşımak, temiz, ilkeli, siyaset yapmak ve Türkiye’yi her geçen gün buhrana sürükleyen, dibe çeken ve her anlamda değersizleştiren bu beceriksiz iktidara karşı verdiğimiz mücadele de bir adım daha önde olmaya karar verdik” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisinin her kademesinde görev almaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Gök, “Gençliğimin ilk yıllarında yaptığım en önemli şey Cumhuriyet Halk Partimize üye olmak oldu. Gençlik Kolları Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyeliği, Belediye Başkan Adaylığı, Milletvekili Aday Adaylığı başta olmak üzere çeşitli görevlerde yer alarak partimi ve memleketimi temsil etmeye çalıştım. Her kademsinde görev almaktan büyük onur ve gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partimin Malatya İl Başkanı Adayı olduğumu sizlerin huzurunda açıklamaktan mutluluk duyuyorum. İl Başkanlığı görevine talip olmamızın nedenleri sizlerle kısaca paylaşacak olursam ayrıştırmak değil, birleştirmek; sorun değil, çözüm üretmek; kapalı kapıları açıp şeffaflaştırmak; yeri gelince hesap soran; ama yeri geldiğinde de hesap vermesini bilen bir siyasi anlayışı Malatya’ya kazandırmak istiyoruz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği gibi demokratik yeni bir tüzük hazırlanarak delegelerin değil, tüm parti üyelerinin önüne konulacak sandıklarda milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın, meclis üyelerimizin belirlenmesini ve bu seçimlerde çarşaf listelerle bu oylamaların yapılmasını istiyoruz ve şunu da söylemeden geçemeyeceğim tüm seçimle gelinen noktalarda mutlak ve mutlak iki dönem şartı getirilmelidir. Bu partimize inanılmaz bir heyecan ve katkı sağlayacaktır. Senin, benim, onun, birisinin partisi değil bizim partimiz diyerek Cumhuriyet Halk Partisini ve gönül veren siz değerli partililerimizi en iyi şekilde temsil edeceğimden hiç şüpheniz olmasın. Malatya’yı ve partimizi hep bir adım öne taşıyacağıma söz veriyorum. Sizlerin desteği benim ve yol arkadaşlarım için çok kıymetli o nedenle önce desteğinize sonra da partimin il başkanı olmaya talibim” diye konuştu.