33 okulda, 442 öğretmenin görev aldığı Darende’de 4 bin 596 öğrenci, karne töreniyle yaz tatiline uğurlandı.

AHMET ÇAKIR/DARENDE

Darende’de 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı yapılan karne töreniyle tamamlandı. İzzet Paşa Ortaokulu’nda yapılan resmi karne törenine Kaymakam Şeref Gülyer, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Apan ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce katıldı.

Kaymakam Şeref Gülyer, “2023-2024 eğitim ve öğretim yılı Darende için çok güzel ve sorunsuz geçti. Öğrencilerimiz iyi bir tatili hak ettiler. Başarılı bir eğitim ve öğretim yılı yaşamamıza vesile olan öğretmenlerimizi, velilerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Sınıfları tek tek gezerek öğrencilere karne ve çeşitli hediyeler veren Kaymakam Gülyer, özel eğitim alt sınıfındaki öğrencilerle bir süre sohbet ederek, onlarla zaman geçirdi.  

“ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİ KUTLUYORUM”

Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Apan, “bugün burada karne dağıtma törenine katıldık. Öğrencilerimiz çok güzel bir tatili hak etti. Başarılarıyla ilçemizin adını yarışmalarda duyurdular. Tüm öğrenci ve onların başarısında imzası olan öğretmenlerimizi kutluyorum” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, “Darende’de 33 okulda, 442 öğretmenle 4 bin 596 öğrenciye eğitim veriliyoruz. İlçemiz eğitimde oldukça başarılı. Bu başarıya başarı katmak için mücadele eden meslektaşlarımı kutluyorum ve öğrencilerimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.