Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TKTYD) Malatya İl Başkanı Süleyman Eski ve yönetim kurulu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit’i ziyaret ederek istişarelerde bulundu. 

Yeşilyurt için gece gündüz demeden çalışan Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını ifade eden Türkiye Kentsel Tesis Yönetimi Derneği Malatya İl Başkanı Süleyman Eski, “6 Şubat Depremini hep birlikte yaşadık, Malatya’mız ve Yeşilyurt ilçemiz depremden en fazla etkilenen yerler oldu. 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinden vatandaşlarımızın tercihi ile AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkanımız İlhan Geçit göreve seçildi. Kendilerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunuyoruz ve başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. 

Site yönetimleri konusunda bilgi veren Eski, site yönetimlerinde yeni bir yasal düzenleme çalışması yapıldığını ve çalışmalarda sona gelindiğini söyledi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile birlikte hazırlık çalışmalarını yaptıkları yasa teklifiyle site yöneten şirketlerin lisanslaması ve adli sicil kayıtlarının istenmesi gibi düzenlemelerin getirileceğini belirten Eski, hazırlanacak bir yazılımla site yönetimlerinin bütçelerinin devlet tarafından da denetlenebileceğini ifade etti. Kat maliklerinin kişisel verilerinin tek bir tuşla yurt dışına da aktarılabildiğini belirten Eski, “Yabancı ortaklığı, yabancı taşeronlu firmalar şu anda sitelere aidat takip programı adı altında kat maliklerimizin en özel bilgilerini TC kimlik numarasından tutun da araç plakalarını ve çocuklarının dahi saat kaçta okula gittiğini, evlerine giren pizzacıdan tutun da gelen komşularınıza dahi en özel bilgileri şu anda bu yazılım firmalar yabancı ülkelere aktarabiliyor. Şimdi bizler devletimizle birlikte kişisel verilerin mahremiyeti göz önünde bulundurarak yerli ve milli yazılım üssünde de çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit ise “Site yönetimleri hakkında bizlere bilgi aktaran Dernek Başkanı Eski ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi. 6 Şubat depreminden sonra Yeşilyurt için çalıştıklarını belirten Başkan Geçit, “ Deprem sonrası Yeşilyurt ilçemizde depremin izlerini silmek için hep beraber çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Herkese hizmet etmek için buradayız” şeklinde konuştu.