Fendoğlu Ayvalı’da

MHP’liler Ayvalı’da bir araya gelerek şehit mezarını ziyaret etti. MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, “Dava şehitlerimize ne kadar dua etsek azdır. Onlara minnettarız” dedi.

AHMET ÇAKIR/DARENDE

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’ler hep birlikte Darende Ayvalı Mahallesi’ni ziyaret etti. İlk olarak Ayvalı’daki kahvaltıya katılan MHP’liler daha sonra 1979’da Hatay'da şehit olan Salih Tokgöz’ün mezarının yapılması nedeniyle ziyaret etti.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu’nun sürekli yanlarında olduğunu vurgulayan Belediye Meclis Üyesi Ayhan Tokgöz, “Hatay’da 1979 yılında şehit olan Ayvalılı Salih Tokgöz’ün mezarının burada mı Hatay’da mı olduğu bilinmiyordu. Ancak yaptığımız araştırmalar sonucu şehidimizin mezarının yerini tespit ettik. Ve mezarını yaptırmaya karar verdik. Bugün de şehidimizin mezarının yapılması nedeniyle hep birlikte ziyaret ederek dualarımızı ettik. Sayın vekilimiz Fendoğlu, ülkücü şehidimizin kabrinin yapımına katıldı. Sabah kendi hanemizde hep beraber kahvaltı yaptık. Her zaman yanımızda olan vekilimize mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KATKI SAĞLAYANLARA TEŞEKKÜR

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, “Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Dava şehitlerimize ne kadar dua etsek azdır. Onlara minnettarız. Bugün 1979 yılında Hatay’da şehit olan Ayvalılı Salih Tokgöz’ün mezarının yapılması nedeniyle buradayız. Şehitlerimizin mekânları cennet olsun. Katkı sağlayan herkes sağ olsun. Bugün bizleri misafir eden Darende ilçe başkanımıza, MYK üyemize, encümenlerimize, Ocak başkanımıza, yönetim kurulu üyelerimize ve Darendelilere teşekkürü bir borç bilirim” şeklinde konuştu.

“AYVALI GİBİ HİSSEDİYORUM”

Bugün Darende ve Ayvalı ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini belirten Fendoğlu, “Darende’yi teşkilatımızla beraber Darende’yi ziyaret ettik. Darende’nin kendine has bir özelliği vardır. Sosyal ve ekonomik hayatta ilimiz ve ülkemize katkı sağlayan çok değerli devlet insanı yetiştiren bir bölgedeyiz. Bu bölgenin insanı Özellikle Ayvalı’yı çok seviyorum. Kendimi Ayvalı gibi hissediyorum. Darendeli ve Ayvalıların hemşerisi olmaktan gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

AMACIMIZ SORUNLARI ÇÖZMEK

İlimizin tüm sorunlarını hep birlikte el ele vererek çözebileceklerini belirten Vekil Fendoğlu, “Yerelde çözemediğimiz sorunları Ankara’da çözme sürecine gideceğimizi tüm Darendeli hemşehrilerimize duyuruyorum. Allah bir daha bize acı vermesin. Birinci gündemimiz deprem. Depremde evini işyerini kaybeden kişiler bir an önce evine ve işyerine sosyal yaşamına kavuşturmak birinci görevimiz” dedi.

AYVALI ZİYARETİNE KATILANLAR

Ayvalı Mahallesi’ndeki mezar ziyaretine; Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Nafiz Koray Nügü, Kuluncak Belediye Başkanı Erhan Cengiz, MHP il başkan yardımcısı Adem Çiçek, Darende MHP ilçe başkanı Mehmet Altun, Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Turgay Şengönül, Darende Ocak Baskanı Recep Yıldırım, Darende Belediye Meclis Üyesi Ayhan Tokgöz, Ayvalı Mahalle Muhtarı Ali Karagülle katıldı.