‘Vazgeç Gönül ‘ diyerek hayatımıza girdi… Kendine has yorumu, güzelliği ile milyonların gönlünde taht kurdu. Daha sonra yaptığı her şarkısı müzik dünyasında listeleri zorladı 

Ünlü sanatçı Ece Mumay Haber Caddesi.com dan Alper Ergez’e samimi açıklamalarda bulundu.  

İşte Röportajdan Öne Çıkanlar;
 

‘’HEDEFİM AVUKAT OLMAKTI’’

  1. Merhaba Ece hanım Haber Caddesine hoş geldiniz. Öncelikle Amerikan koleji okuyup yurtdışında tahsil alıp birde 3 yabancı dil bilip ve bunları bir anda bırakarak müziğe yönelme nasıl oldu. Biraz müzikal yolculuğunuzdan bahsedebilirmisiniz?

 

Merhabalar. Aslında tüm bu eğitim sürecimin sonunda avukat olma gibi bir hedefim vardı. Sonrasında müziğe olan tutkumun yalnız bir hobi olarak kalamayacağını anlayınca, lise hayatımı konservatuarda sürdürmeye karar verdim. Daha sonra da lisans dönemimde de konservatuar yolculuğum devam etti. Bunları bir anda bıraktım denemez aslında. Bildiğim üç dilin hayatıma ciddi tesirleri oldu. Müzik kariyerimde beni önemli bir noktaya taşıdı ve önemli farkındalıklar yaratmama sebep verdi. Fakat evet, akademik bir pozisyondan müzisyenliğe evrildiğim doğru.

 

  1. Öfke durumunun yüksek olduğu bir ailede büyüdüğünüzü biliyoruz. Peki otokontrolünüzü nasıl sağlıyordunuz? Yani sakin kalabiliyor muydunuz? Şuan nasılsınız

 

Ben genel olarak kaos anlarında çevremde sakinliğimle ve soğukkanlılığımla bilinirim. Bu tarz edinilmiş huylar geçmişten izler taşıdığı konusunda sizlerle hemfikirim ancak bazı oturmuş özelliklerin insanın kimyasında olduğuna inanıyorum. Otokontrol dediğimiz mekanizma çevresel faktörlerden ziyade insanın kendi dünyasında oluşturduğu mutlulukla şekilleniyor. İç huzura sahip olduğumuz sürece böyle problemler yaşayacağımızı düşünmüyorum.

 

‘’Çok Enteresan Bir Dinleyici Kitlesine Sahip Olduğumu Düşünüyorum.’’

 

  1. Şarkılarınızı sizin yazdığınızı biliyoruz Dinlerken herkeste farklı etkiler bırakabiliyor. Peki dinleyicilerinizden gelen dönüşler nasıl memnunmusunuz? Neler söylemek istersiniz?

 

Çok enteresan bir dinleyici kitlesine sahip olduğumu düşünüyorum. Geniş bir yaş aralığına hitap ediyorum. Dinleyicilerimin yarısı dinlemekten ciddi keyif alıyor ve bunu çok güzel bir dille her platformda beyan ediyor, diğer yarısı da dinlememek için elinden geleni yaptığını ancak bu şarkılarımı utandıkları bir zaaf olarak nitelendiriyor. Ben her iki tarafla da barışığım, hepsi iyi ki varlar.

 

ALPER ERGEZ / RÖPORTAJ