Battalgazi Belediyespor Kulübü, yeni yüzme kursları ile bölgedeki yüzme severlere hizmet vermeye başladı. Battalgazi Belediyesi Göztepe Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen kurslar haftanın 7 günü açık olup, 2 günü yetişkinlere, geri kalan günler ise çocuklara yönelik programlarla dolu. Yüzme kurslarına katılan öğrenciler, kursların başlamasından oldukça memnun kaldıklarını belirttiler.

Battalgazi Belediyespor Kulübü Yüzme Kursları, bölgedeki çocuklar ve yetişkinler için sağladığı olanaklarla büyük beğeni topluyor. Hijyenik ortamı, uzman eğitmenleri ve yoğun ilgi gören programları ile yüzme kursları, sağlıklı yaşam ve spor alışkanlıkları kazandırma konusunda önemli bir rol oynuyor. Yüzme kursuna katılan öğrencimiz kurslardan ne kadar memnun olduğunu şu sözlerle dile getirdi: "Bence herkes yüzme kursuna gelmeli. Ortam çok güzel, beğendim. Yüzmeyi öğreniyorum. Herkesin yüzmeyi öğrenmek için buraya gelmesi lazım."dedi. Yüzme kursuna yeni başlayan veli ise "Gerek hocalarımızın ilgisinden gerek idareden çok memnun kaldık. Ben iki çocuğumu getiriyorum. Ortam da çok hijyenik. Çok memnunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Yüzme Antrenörü Miraç Eren ise ilk derslerin başarılı geçtiğini ve velilerin mutlu ayrıldığını belirtti. Eren, "İlk derslerimizi yaptık. Çocuklarımızın eğitimi gayet başarılıydı. Velilerimiz gayet mutlu ayrıldı. Aralarında çok başarılı çocuklarımız var. Eğitimler antrenörlerimiz eşliğinde ilerliyor. Çocuklarımızın yüzme sporuna yönlendirilmesi konusunda velilerimizden beklentilerimiz var. Yüzme sporu çocukların kas gelişimini, eklem gelişimini, vücut gelişimini, iskelet gelişimini sağlayan bir spor dalıdır. Bu sebeple çocuklarımızı yüzmeye gönderelim" şeklinde konuştu.

Havuz Sorumlusu Selim Karataş, Battalgazi Belediyesi Spor Kulübü olarak yüzme kulübünü açtıklarını ve ilk ay kayıtlarının tamamen dolduğunu belirtti. Karataş, "Kulübümüz, hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik çeşitli programlar sunarak her yaş grubundan katılımcının ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Kurslarımızda hijyen ve güvenlik öncelikli konularımız arasında. Havuzumuzun düzenli olarak temizlenmesi ve sağlık standartlarına uygun hale getirilmesi için titizlikle çalışıyoruz. Ayrıca, eğitmenlerimiz alanında uzman kişilerden oluşuyor ve her biri çocukların ve yetişkinlerin yüzme becerilerini en üst düzeye çıkarmak için büyük çaba sarf ediyor. Bölgede yoğun bir talep var. Talebi arttırmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz" dedi.